אסימטריה

מהו ניתוח לתיקון אסימטריה בשדיים?

בעת התפתחות השדיים בנערה ישנם מקרים בהם נוצרת אסימטריה בין השדיים. ברוב המקרים האסמטריה קלה ומתאזנת בגיל מבוגר יותר, אולם בחלק מהנערות קיימת אסימטריה ניכרת בין השדיים שאינה משתנה ואף מחמירה עם השנים. ניתוח לתיקון אסימטריה של השדיים נועד להשוות עד כמה שניתן בין שדיים בעלות הבדלים ניכרים בגודלן.

כיצד משווים בין גודל השדיים?

בהתאם לגודל השדיים ניתן לבחור בשיטה המתאימה. שכיח, כי שד קטן יוגדל על ידי שתל אולם במקרים רבים יש להקטין גם את השד השני על מנת לשוות לו מראה מורם וצעיר יותר כפי שנוצר בשד הנגדי המוגדל על ידי שתל סיליקון. גודלו המוחלט של השתל אינו קריטי כמו מימדיו וצורתו ביחס למבנה השד, הפיטמה ובית החזה. הכנסת שתל גדול מידי תיצור מראה מנותח ופחות טבעי.

קיימים מקרים בהם יש צורך להכניס שתלי סיליקון בעלי גדלים שונים על מנת ליצור סימטריה טובה יותר. על פי הצורך תבוצע גם הרמה של העטרה והפטמה בשדיים.

במרפאתנו כל מועמדת עוברת מדידה קפדנית של מימדי שדייה, רוחב בית החזה ועובי רקמת השד הקיימת. על פי מדידות אלו תקבע השיטה המתאימה להשגת סימטריה. בנוסף, בעת הייעוץ במרפאה ניתן להתרשם מנפח ההגדלה שיתקבל ע"י הכנסת שתלים מיוחדים לחזיה לצורך קבלת סדרי גודל וצורה.

הגודל הסופי נקבע בניתוח כאשר מוכנס שתל זמני ("סייזר") שמוחלף בשתל הסופי לאחר בחירת הגודל והצורה המתאימים.

אני משתמש רק בשתלים האיכותיים ביותר הנמצאים בשימוש בארץ ובעולם מזה שנים רבות ומאושרים ע"י ה FDA האמריקאי ומשרד הבריאות הישראלי.

איך מתבצע ניתוח לתיקון אסימטריה בשדיים?

ניתוח להגדלת שדיים יכול להתבצע בהרדמה כללית + מקומית או בטישטוש + הרדמה מקומית (אני מבצע את מרבית ההגדלות בשילוב של הרדמה כללית + מקומית) משך הניתוח כ 1-2 שעות ולאחר התאוששות קצרה בחדר הניתוח תועברי לחדרך להמשך ההחלמה. מרבית הנשים משתחררות הבייתה לאחר כ 2-4 שעות. למעוניינות ניתן להשאר ולישון לילה בבית החולים.

איך מוכנס השתל?

קיימות מספר אפשרויות להכנסת השתל לשד. שתי השיטות הנפוצות יותר הן הכנסת שתל הסיליקון דרך חתך תת שדי בגודל כ 4.5 -5 ס"מ המוחבא בקפל בטבעי מתחת לשד, השניה דרך חתך אורכי כחלק מהחתך לעיצוב והרמת השד. כאשר משלבים ניתוח הרמה עם ניתוח ההגדלה השתל יוחדר דרך חתכי ההרמה סביב העטרה או בצלקת אנכית מהעטרה מטה.

במהלך השבועות שלאחר הניתוח השד מקבל את צורתו הטבעית והצלקות נעשות עדינות ובהירות יותר במהלך החודשים לאחר הניתוח.

היכן ממוקם השתל?

שתל הסיליקון ממוקם מתחת לרקמת השד ברוב המקרים ,אולם בנשים בעלות מבנה גוף וחזה רזה או שד מרוקן וצנוח יתכן ויהיה צורך למקם את השתל מתחת לשריר על מנת לתת לשד מראה טבעי ולא מראה מנופח.

מהן הבדיקות שיש לבצע לפני הניתוח?

לפני הניתוח תתבקשי לבצע בדיקות דם ובדיקת הדמיה של השד, קרי ממוגרפיה או אולטרהסאונד שד. נשים מבוגרות יותר יתבקשו לבצע גם צילום חזה וא.ק.ג.

מהן התרופות שיש להמנע מהן לפני הניתוח?

החשש העיקרי בלקיחת תרופות תוספי מזון וויטמינים מסויימים הנו דילול הדם היכול להגביר דימום במהלך ו/או לאחר הניתוח. אנא דווחי לרופא במידה והנך נוטלת תרופות ממשפחת הנוגדי דלקת הלא סטרואידליות (NSAID'S) כגון אספירין, איברופן, אדויל, נוירופן. תוספי מזון וויטמינים מסויימים יכולים אף הם להגביר נטיה לדמם יש לדווח לרופא על נטילתם.

מה מידת הכאב הצפוייה לאחר הניתוח?

שתלי הסיליקון המוכנסים לשד במהלך הניתוח גורמים למתיחת העור ולהרגשת לחץ על בית החזה. עקרונית, ככל ששתל גדול יותר מוכנס לשד קטן יותר כך גדלה מידת הכאב. מניסיוני, השונות ברמת הכאב בין המנותחות גדול מאד ולכן קשה לצפות מראש את מידת הכאב.

לאחר הניתוח יש ליטול משככי כאבים באופן רציף ולא להמתין עד להופעת הכאב. אופטלגין ואקמול הינן התרופות העיקריות המשמשות לשיכוך כאב. בכאבים יותר קיצוניים תקבלי תרופות חזקות יותר.

המנעות מהנעה מוגזמת של הזרועות והכתפיים תורמת אף היא בהפחתת כאב.

יש להמנע מנטילת תרופות כגון :איברופן, נוירופן ואדוויל שכן תרופות אלו מגבירות את הנטיה לדמם.

המעקב במרפאה לאחר הניתוח?

5-7 ימים לאחר הניתוח תבקרי במרפאה לביקורת ראשונה בה תבדקי ויבדקו השדיים והפצע הניתוחי. התפרים נספגים ולכן אין צורך בהסרתם, במידת הצורך תוחלף חבישה. כשבוע לאחר מכן תתבצע הביקורת השניה לבדיקת החלמתך. ביקורות נוספות יתקיימו לאחר חודש, 3 חודשים, חצי שנה ושנה. במידת הצורך נקבע ביקורות נוספות.

כמה זמן יש לצום לפני הניתוח, איזה תרופות אני צריכה לקחת אחרי הניתוח, כיצד יש לטפל בשדיים לאחר הניתוח, מתי אוכל לחזור לעבודה, מתי מותר להתרחץ, מתי מותר לנהוג אחרי הניתוח?

דף הדרכה מסודר ינתן בעת הייעוץ בו נענה על השאלות השכיחות לקראת ניתוחך.

שאלות ספציפיות נוספות יענו בעת הייעוץ.