גניקומסטיה

למי נועד ניתוח להקטנת שדיים גבריים (גניקומסטיה) ?

גינקומסטיה היא תופעה שכיחה אצל גברים בכל הגילאים, הבאה לידי ביטוי בהגדלת השדיים עקב עודפי רקמת שד ו/או שומן. ניתוח לתיקון גניקומסטיה נועד לגברים הסובלים מעודפי רקמת שד ו/או שומן באזור בית החזה. גברים הסובלים מגינקומסטיה עלולים לחוש חוסר ביטחון עצמי עקב השדיים המוגדלים, הניתוח נועד להקטין את ממדי השדיים ולהסיר את החשש ממראה השדיים ובית החזה כולו. 

עם עליית המודעות לקיומו, הפופולאריות של ניתוח זה נמצאת בעליה מתמדת עקב התוצאות האסתטיות המצויינות הניתנות להשגה וההחלמה הקלה מהניתוח.

מהם השיטות לתיקון גניקומסטיה?

ישנן מספר שיטות להסרת עודפי רקמת השד והשומן בהן שאיבת שומן ושילוב של כריתה כירורגית ושאיבת שומן עם או בלי הסרה של עודפי עור.

במקרים רבים ניתן לצמצם מאד את היקף הצלקות ע"י ביצוע שאיבה יסודית של רקמת השומן העודף ואף הסרה חלקית של רקמת שד עודפת דרך חתכים זעירים בצידי העטרה. במקרים בהם קיים עודף ניכר יותר של רקמת שד יתכן צורך בביצוע חתך קטן בקו העטרה ,דרכו תוסר רקמה עודפת זאת. במקרים בהם קיים עודף עור ניכר יתכן צורך בהסרת העור העודף לשם קבלת תוצאה מיטבית.

השיטה המתאימה תקבע בראיון הראשון לאחר בדיקה גופנית קצרה ודיון עם המטופל.

 מה משך ההחלמה מניתוח לתיקון גניקומסטיה?

משך ההחלמה מניתוח גניקומסטיה היא קלה יחסית ,ארבעה ימים מהניתוח ישנם כאבים שיגיבו למשכחי כאבים .

במשך שבועיים מומלץ להקטין את הפעילות הגופנית ולמתן את תנועות הידיים מעל הראש .

מה הן הצלקות הנותרות לאחר ניתוח לתיקון גניקומסטיה?

כאמור, בהתאם לכמות עודפי השומן והעור תקבע שיטת ההסרה. באם ניתן לבצע שאיבה בלבד הצלקות הנותרות הנן מזעריות וכמעט ואין נראות. כאשר יש צורך בכריתת יותר רקמת שד תוותר צלקת עדינה בחציה התחתון של העטרה. עודפי עור ניכרים מוסרים ע"י כריתה המותירה צלקת עדינה סביב העטרה ומתמשכת בקו ישר מטה או אלכסונית לכיוון בית השחי .