הגדלת חזה

מהו ניתוח להגדלת שדיים?

ניתוח להגדלת שדיים נועד להגדיל, לעצב ובחלק מהמקרים להרים את שד האישה. הגדלת השדיים נותנת מראה מלא וחושני יותר לשד.

ניתוח להגדלת השדיים הנו אחד הניתוחים הפלסטיים השכיחים ביותר.

מה הסיבה לכך?  שביעות הרצון הגבוהה מאד של המנותחות ! 

השיטה השכיחה ביותר להגדלת שדיים מתבצעת ע"י החדרת שתלי סיליקון לשד האישה. שיטה נוספת היא הזרקת שומן לשד ממקום אחר בגוף.

הגדלת שדיים אינה ניתוח של מה בכך…הגדלת השד חייבת להיות מותאמת לגודל וצורת השד הקיים, מבנה בית החזה ומבנה הגוף כולו.

לכן, יש חשיבות גדולה להתאמת ממדי וצורת השתל לגודל השד הקיים.

איך בוחרים באיזה גודל שתל להשתמש ?

גודלו המוחלט של השתל אינו קריטי כמו ממדיו וצורתו ביחס למבנה השד ,הפיטמה ובית החזה. הכנסת שתל גדול מידי תיצור מראה מנותח ופחות טבעי.

במרפאתנו כל מועמדת עוברת מדידה קפדנית של ממדי שדייה, רוחב בית החזה ועובי רקמת השד הקיימת. על פי מדידות אלו נבחר יחד עם המנותחת את סדרי הגודל של השתל שיוכנס לשד.  בנוסף, בעת הייעוץ במרפאה ניתן להתרשם מנפח ההגדלה שיתקבל ע"י הכנסת שתלים מיוחדים לחזיה לצורך קבלת סדרי גודל וצורה.

הגודל הסופי נקבע בניתוח כאשר מוכנס שתל זמני ("סייזר") שמוחלף בשתל הסופי לאחר בחירת הגודל והצורה המתאימים. 

אני מתשמש רק בשתלים האיכותיים ביותר הנמצאים בשימוש בארץ ובעולם מזה שנים רבות ומאושרים ע"י ה FDA האמריקאי ומשרד הבריאות הישראלי.

איך מתבצע ניתוח להגדלת שדיים?

ניתוח להגדלת שדיים יכול להתבצע בהרדמה כללית + מקומית או בטישטוש + הרדמה מקומית. אני מבצע את מרבית ההגדלות בשילוב של הרדמה כללית + מקומית.  משך הניתוח כשעה ולאחר התאוששות קצרה בחדר הניתוח תועברי לחדרך להמשך ההחלמה. מרבית הנשים משתחררות לביתן לאחר כ 2-4 שעות. למעוניינות ניתן להשאר ולישון לילה בבית החולים.  

איך מוכנס השתל?

ברוב המקרים שתל הסיליקון יוחדר דרך חתך תת שידי בגודל כ 4.5 -5 ס"מ, המוחבא בקפל בטבעי מתחת לשד. במהלך השבועות שלאחר הניתוח השד מקבל את צורתו הטבעית ומכסה את הצלקת הניתוחית. צלקת נעשת עדינה ובהירה במהלך החודשים לאחר הניתוח.

כאשר משלבים ניתוח הרמה עם ניתוח ההגדלה השתל יוחדר דרך חתכי ההרמה סביב העטרה או בצלקת אנכית מהעטרה מטה.

היכן ממוקם השתל?

שתל הסיליקון ממוקם מתחת לרקמת השד ברוב המקרים ,אולם בנשים בעלות מבנה גוף וחזה רזה או שד מרוקן וצנוח יתכן ויהיה צורך למקם את השתל מתחת לשריר על מנת לתת לשד מראה טבעי ולא מראה מנופח.

ממה מורכב שתל הסיליקון ואיזה סוגים קיימים?

שתלי סיליקון בנויים ממעטפת סיליקונית חזקה עם תוכן סיליקוני רך. ישנם שתלי סליין הבנויים ממעטפת סיליקון עם תוכן של מים אולם השימוש בשתלים אלו בארץ נדיר.

במרבית הניתוחים שלי נעשה שימוש בשתלי סיליקון עגולים, מקרים יחודיים דורשים שתלים אנטומיים (בעלי מראה טיפתי).

ישנם שתלים חלקים וישנם שתלים מחוספסים, לכל סוג יש את יתרונותיו וחסרונותיו ויש להתאימו לפציינטית באופן פרטני.

חשוב להבין ! לא כל שתל המפורסם בתקשורת או באתרים כ"חדשני וייחודי" באמת נותן הבדל כלשהו בתוצאת הניתוח או איכות ההגדלה. לפעמים מדובר רק בפירסום ותו לא, ולעיתים מופיעים אף יותר סיבוכים!

מהן הבדיקות שיש לבצע לפני הניתוח ?

לפני הניתוח תתבקשי לבצע בדיקות דם ובדיקת הדמיה של השד, קרי ממוגרפיה או אולטרהסאונד שד. נשים מבוגרות יותר יתבקשו לבצע גם צילום חזה וא.ק.ג.

מהן התרופות שיש להמנע מהן לפני הניתוח?

החשש העיקרי בלקיחת תרופות תוספי מזון וויטמינים מסויימים הנו דילול הדם היכול להגביר דימום במהלך ו/או לאחר הניתוח. אנא דווחי לרופא במידה והנך נוטלת תרופות ממשפחת הנוגדי דלקת הלא סטרואידליות (NSAID'S) כגון אספירין, איברופן, אדויל, נוירופן. תוספי מזון וויטמינים מסויימים יכולים אף הם להגביר נטיה לדמם יש לדווח לרופא על נטילתם.

מה מידת הכאב הצפוייה לאחר הניתוח?

שתלי הסיליקון המוכנסים לשד במהלך הניתוח גורמים למתיחת העור ולהרגשת לחץ על בית החזה. עקרונית, ככל ששתל גדול יותר מוכנס לשד קטן יותר כך גדלה מידת הכאב. מניסיוני, השונות ברמת הכאב בין המנותחות גדול מאד ולכן קשה לצפות מראש את מידת הכאב.

לאחר הניתוח יש ליטול משככי כאבים באופן רציף ולא להמתין עד להופעת הכאב. אופטלגין ואקמול הינן התרופות העיקריות המשמשות לשיכוך כאב. בכאבים יותר קיצוניים תקבלי תרופות חזקות יותר.

המנעות מהנעה מוגזמת של הזרועות והכתפיים תורמת אף היא בהפחתת כאב.