ניתוח עפעפיים

מהו ניתוח עפעפיים אסתטי?

ניתוחי עפעפיים אסתטים הנם ניתוחים פופולארים מאד אצל שני המינים עקב התוצאות המצויינות שניתן להשיג יחד עם החלמה קצרה למדי. מטרתו של ניתוח העפעפיים האסתטי לשוות מראה צעיר ורענן יותר לאזור העין וסביבתה. בנוסף, ניתן במהלך ניתוח זה לתקן צניחה של העפעף (פטוזיס), להחליש קמטים בצידי העיניים ולהביא להרמה קלה של הגבה. ניתוחי עפעפיים נחלקים לניתוחי עפעפיים עליונים ותחתונים.

חשוב להבין כי במקרים לא מעטים מראה צנוח, כבד ועייף של העין נובע מצניחת הגבה מטה ממקומה הטבעי לאורך השנים. התיקון של גבה צנוחה אינו בניתוח עפעפיים אלה בניתוח של הרמת גבה. לעיתים על מנת להשיג את התוצאה הרצויה יש לשלב בין ניתוח הרמת גבה לניתוח עפעפיים עליונים. בייעוץ הראשון יקבע הצורך בניתוח עפעפיים אל מול הצורך בניתוח להרמת הגבות.

כיצד מתבצע ניתוח עפעפיים עליונים?

בניתוח עפעפיים עליונים מוסרים עודפי עור ושומן מהעפעף העליון תוך יצירה מחדש של קפל עפעף צעיר יותר ומפתח עין רענן יותר. ניתן להוסיף גם תיקון של צניחת העפעף (פטוזיס) במידת הצורך.משך הניתוח כשעה והוא מבוצע תחת הרגעה עמוקה והרדמה מקומית.

כיצד מתבצע ניתוח עפעפיים תחתונים?

ניתוח עפעפיים תחתונים הנו מורכב יותר מניתוח עפעפיים עליונים. ניתוח זה  משלב הסרה מינימלית של עודפי עור ועיקרו מיקום מחדש של שומן העפעף והלחי העליונה ליצירת מראה צעיר ורענן  של העפעף התחתון והלחי העליונה. משכו של ניתוח עפעפיים תחתונים כשעה עד שעה וחצי והוא מבוצע תחת הרגעה עמוקה והרדמה מקומית.

מה משך ההחלמה מניתוח עפעפיים?

השיחרור הביתה מתבצע כעבור מספר שעות מהניתוח או בבוקר שלמחרת. ההחלמה מניתוח עפעפיים הנה קלה באופן יחסי לניתוחים אסתטים אחרים וכרוחה בעיקר בנפיחות מקומית (בצקות) ושטפי דם קלים בעפעפיים. משך ההחלמה מניתוח עפעפיים הנו כ 2- 4 ימים במהלכם יש לקחת נוגדי כאבים קלים כגון אופטלגין ואקמול, אין ליטול תרופות כאספירין, נוירופן,אדויל ואיברופן העלולות להביא לדמם לאחר הניתוח.

עם ירידת הנפיחות לאחר כ 3-4 ניתן לצאת עם משקפי שמש מהבית לפעילות מתונה, התפרים מוסרים כעבור כ 7-5  ימים אז כבר בדרך כלל ניתן לחזור לעבודה שאינה פיזית. כעבור 3 שבועות ניתן לחזור לפעילות גופנית מלאה בהדרגה.

האם ניתן לשלב ניתוח עפעפיים עם ניתוחים אחרים?

בהחלט, ניתוחי עפעפיים משולבים באופן תדיר עם ניתוחים אסתטים אחרים כגון מתיחת מצח, מתיחת פנים וצוואר, שאיבות והזרקות שומן ועוד.

מהם הסיבוכים האפשרים בניתוח עפעפיים?

סיבוכים נדירים של ניתוחי עפעפיים כוללים דימומים, זיהום, פתיחת תפרים, פגיעה בדרכי הדמעות, יובש בעיניים ומשיכה של העפעף התחתון מטה (אקטרופיון). חשוב מאד להקפיד לא לקחת תרופות או תוספי מזון היכולים להביא לדילול הדם במהלך או אחרי הניתוח. נושא זה ידון בעת הייעוץ הראשון במרפאה.